Historie Przyszłości 2020

 

Trwa czwarta edycja "Historii Przyszłości" - warsztatów filmowych, organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej.  Tym razem zajmujemy się polską klasyką science fiction!

 

Pod okiem profesjonalnych edukatorów i filmowców przez kilka tygodni będziemy oglądać, dekodować i rozkładać na czynniki polskie filmy, a następnie stworzymy inspirowane nimi etiudy filmowe. Pomogą w tym specjaliści z zakresu filmoznawstwa, scenariopisarstwa, storyboardów, reżyserii, zdjęć filmowych, scenografii, oświetlenia, montażu i dźwięku.

Jesteśmy ciekawi, jaka będzie odpowiedź uczestników na “Obi, oba. Koniec cywilizacji” Piotra Szulkina i jego wizję życia w postapokaliptycznym bunkrze oraz na polsko-enerdowski film "Milcząca gwiazda" Kurta Maetziga z 1960 roku o ekspedycji na obcą planetę.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materialami:
Regulamin >>>
Regulamin kompleksu EC1 >>>
Broszura informacyjna: >>>
Klauzula dotycząca przetwarzania danych osobowych >>>

Kontakt:
warsztatynckf@ec1lodz.pl
+42 661 780 002
 

 

 

 

 

Zobaczcie, jak wyglądały "Historie Przyszłości" 2019.

 

Podczas innowacyjnych w formie spotkań grupy złożone z uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, licealistów, studentów i - po raz pierwszy - osób dorosłych, pod okiem profesjonalistów poznawali tajniki tworzenia scenariuszy, przygotowania storyboardów, wyboru lokacji i organizacji planu filmowego. Sami stanęli przed i za kamerami, zmontowali i udźwiękowili materiał.

 

 

W 2019 roku uczestnicy pracowali z filmami:

 

"Cudowne dziecko" Waldemara Dzikiego

 

 

"Golem" Piotra Szulkina

 

 

"Rękopis znaleziony w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa

 

 

i "Monument" Jagody Szelc.